Kidmobile.pl

Ubrania dla dzieci

Akcesoria dla dziewczynek

Ubranka dla niemowląt

Ubranka dla niemowląt

Kiedyś rodzice najmłodszych dzieci nie mieli zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o garderobę dla swoich pociech. Niemowlęta standardowo ubierane były w kaftaniki i śpioszki i takie właśnie ubranka można było dostać w sklepach. Do tego nieodzowne dodatki w postaci czapeczek. Dzisiaj wybór odzieży dla maluszków jest ogromny i znacznie wykracza poza te tradycyjne ubranka. Projektanci dążą do stworzenia efektownych, ale przede wszystkim wygodnych tak dla dziecka, jak i dla rodziców ubranek. Każdy rodzic chce bowiem, żeby jego dziecko ładnie i schludnie wyglądało i było psychoterapeuta Warszawa zadbane, ale ma też na uwadze jego i swój komfort. Ubranko musi być dla dziecka wygodne, nieopinające i wykonane z przyjemnego w dodatku, oddychającego materiału, np.

bawełny. Musi być też wygodne w użytkowaniu dla rodzica. Mowa tu o możliwie jak najprostszym sposobie ubierania, co w przypadku maluszków, zwłaszcza noworodków, jest bardzo praktyczne. Dlatego też większość ubranek dla niemowląt jest zapinanych na napy, co umożliwia szybkie i łatwe ubieranie. Z tego powodu tak modne są dzisiaj pajacyki – ubranka nie dość, że zapinane właśnie tym sposobem, to stanowiące kompletne ubranko, tzn. bluzkę połączoną ze spodenkami i zakrytymi stópkami.

Wciąż popularne są też tradycyjne śpioszki, ale dużym zainteresowaniem cieszą się też półśpiochy, czyli spodenki z pełnymi stópkami. Prawdziwym hitem są jednak tzw. body. To bluzki zapinane w kroku. Mogą być z długim, krótkim rękawem lub na ramiączkach i dzięki temu niezależnie od pogody stanowią wygodny i komfortowy strój dla niemowlaka. W przeciwieństwie do zwykłych bluzek czy kaftaników nie podciągają się i są zawsze na miejscu, co przy ruchliwości dzieci jest zawsze wskazane. Rodzic nie musi w kółko poprawiać ubranek maluszka i ma pewność, że jest mu ciepło i wygodnie. Do body zakłada się śpiochy, półśpiochy, spodenki czy legginsy. Do wybory jest też cała gama dodatków: czapeczki, rękawiczki – niedrapki, skarpetki i rajstopki.

W sklepach znajdziemy też ubrania dla niemowląt wzorowane na dorosłej konfekcji: t-shirty,bluzy, tuniki, sukienki i koszule projektowane są już dla najmłodszych dzieci. Osobną kategorią stanowią ubrania zimowe, na czele z ocieplanymi kombinezonami. Jak więc widać, wybór ubrań dla niemowlaków jest dzisiaj niemal nieograniczony.

Share this post